Resultat Ungdomscupen 2008
Resultat: E1E2E3E4
Sträcktider: E1E2E3E4

Poäng - klubbtävlingen

Etapp 1 Etapp 2 Etapp 3 Etapp 4 Totalt
Bredaryds SOK 307 283 288 308 1186
OK Reftele 100 120 115 118 453
OK Stigen 115 96 94 94 399
OK Gisle 72 72 74 71 289
Burseryds IF 54 57 50 40 201
OK Vivill 45 32 50 42 169
Anderstorps OK 2 18 15 2 37

Klasserna HD17-20 är inte inräknade i klubbtävlingen.

Poäng - individuellt

Etapp 1 Etapp 2 Etapp 3 Etapp 4 Totalt

H17-20
1 Rasmus Leo Bredaryds SOK 20 20 20 60
2 Fredrik Johansson Bredaryds SOK 15 17 17 49
3 Viktor Hermansson OK Stigen 17 20 37
3 Daniel Svensson Burseryds IF 13 10 11 13 37
5 Kalle Arvidsson OK Vivill 12 12 10 34
6 Joakim Magnusson OK Reftele 17 15 32
7 Rasmus Pettersson Burseryds IF 10 9 12 31
7 Tore Mårtensson OK Vivill 8 11 12 31
7 Hampus Håkansson OK Vivill 8 13 10 31
10 Anton Halldin OK Vivill 13 15 28
11 Mikael Mårtensson OK Vivill 15 11 26
12 Oskar Nilsson OK Stigen 9 7 16
13 Johan Badh OK Vivill 11 11

D17-20
1 Lina Sandström OK Stigen 17 20 20 57
2 Sara Johansson Bredaryds SOK 20 20 15 55
3 Lisa Sandström OK Stigen 12 17 12 41
4 Ida Arvidsson OK Vivill 11 15 11 37
5 Ida Erlandsson OK Vivill 17 17 34
6 Elin Thuresson Burseryds IF 13 13 26
7 Åsa Lindström Bredaryds SOK 15 15
8 Hanna Carlsson OK Stigen 10 10

H16
1 Tobias Edström OK Gisle 17 17 20 15 54
2 Viktor Westin Bredaryds SOK 20 13 10 20 53
3 Sebastian Andersson OK Gisle 13 20 15 17 52
4 Jörgen Magnusson OK Reftele 15 12 17 13 45
5 Simon Rosén OK Vivill 12 12 11 35
6 Simon Vestlund Bredaryds SOK 11 11 12 34
7 Linus Sandberg Bredaryds SOK 9 15 24
8 Fredrik A Eriksson Bredaryds SOK 10 13 23
9 Axel Erlandsson OK Vivill 11 11

D16
1 Isabell Josefsson OK Reftele 15 17 12 20 52
2 Anna Almgren OK Stigen 17 13 17 12 47
3 Sara Kvarnsund Bredaryds SOK 11 15 15 15 45
4 Amanda Leo Bredaryds SOK 20 20 40
5 Emilia Johansson OK Gisle 13 11 13 13 39
6 Jennie Johansson Bredaryds SOK 20 17 37
7 Frida Domby OK Stigen 9 10 11 11 32
7 Emmy Thuresson Burseryds IF 10 12 10 32
9 Filippa Calmfors OK Stigen 12 12

H14
1 Henrik Andersson Bredaryds SOK 20 20 20 20 60
2 Tobias Johansson OK Gisle 17 15 17 17 51
3 Jesper Johnsson OK Vivill 15 13 15 43
4 Rasmus Petersson Anderstorps OK 17 15 32
5 Martin Johansson OK Vivill 13 13
6 Henrik Helmius OK Reftele 12 12

D14
1 Agnes Leo Bredaryds SOK 13 20 20 17 57
2 Amanda Hansson Bredaryds SOK 17 17 20 54
3 Josefin Aronsson Bredaryds SOK 20 15 13 48
4 Emelie Ernér OK Reftele 17 13 15 15 47
5 Malin Lilja OK Stigen 15 8 12 13 40
6 Lisa Elmblad OK Stigen 11 11 10 12 34
6 Hedvig Siljedahl OK Stigen 9 12 11 11 34
8 Erika Thorsson OK Gisle 12 9 9 9 30
8 Anna Rosén OK Vivill 10 10 8 10 30

H12
1 Andreas Petersson Burseryds IF 20 20 20 20 60
2 Anton Domby OK Stigen 17 17 15 15 49
3 Daniel Johansson Bredaryds SOK 13 12 17 17 47
4 Filip Almgren OK Stigen 15 15 12 13 43
5 Tobias Gustavsson OK Reftele 11 13 13 12 38
6 Joel Andersson Bredaryds SOK 12 11 11 34

D12
1 Elisabeth Aronsson Bredaryds SOK 20 17 15 20 57
1 Julia Svensson Bredaryds SOK 17 20 20 17 57
3 Linnéa Andersson Bredaryds SOK 15 15 17 15 47

H10
1 Johan Gustavsson OK Reftele 20 20 20 60
2 Adam Sjöblom Bredaryds SOK 20 17 17 54
3 Gabriel Pettersson Burseryds IF 15 17 13 15 47
4 Carl Johansson Bredaryds SOK 17 15 13 45
5 Simon Svensson OK Reftele 13 15 12 12 40

D10
1 Moa Hansson Bredaryds SOK 20 20 15 55
2 Elsa Andersson Bredaryds SOK 15 17 20 17 54
3 Amelia Skalberg Bredaryds SOK 15 17 20 52
4 Maria Helmius OK Reftele 17 13 15 13 45
5 Mathilda Karlsson Bredaryds SOK 13 13 12 38

Skapad av Poängberäkning för Nissadals Ungdomscup, beta version
© Göran Klemming 2007