Resultat Ungdomscupen 2009
Resultat: E1E2E3E4
Sträcktider: E1E2E3E4

Poäng - klubbtävlingen

Etapp 1 Etapp 2 Etapp 3 Etapp 4 Totalt
Bredaryds SOK 264 242 228 262 996
OK Reftele 115 108 99 58 380
Burseryds IF 75 59 79 73 286
OK Stigen 63 46 79 39 227
OK Gisle 15 17 15 15 62
OK Vivill 16 11 15 15 57
Anderstorps OK 2 6 5 5 18

Klasserna HD17-20 är inte inräknade i klubbtävlingen.

Poäng - individuellt

Etapp 1 Etapp 2 Etapp 3 Etapp 4 Totalt

H16
1 Henrik Andersson Bredaryds SOK 20 20 20 20 60
2 Sebastian Andersson OK Gisle 17 17

H14
1 Andreas Petersson Burseryds IF 20 20 20 20 60
2 Tobias Johansson OK Gisle 15 15 15 45
3 Daniel Johansson Bredaryds SOK 17 10 17 44
4 Linus Wallander OK Reftele 17 13 11 41
5 Emil Wallander OK Reftele 12 15 13 40
6 Tobias Gustavsson OK Reftele 13 17 30
7 Filip Almgren OK Stigen 12 12

H12
1 Carl Persson Burseryds IF 20 20 20 60

H10
1 Filip Trofast Bredaryds SOK 17 13 20 20 57
2 Adam Sjöblom Bredaryds SOK 20 17 17 54
3 Johan Gustavsson OK Reftele 13 20 15 48
4 Gabriel Pettersson Burseryds IF 12 15 15 13 43
5 David Johansson Bredaryds SOK 11 17 11 39
6 Hugo Johansson OK Reftele 10 12 13 12 37
7 Carl Johansson Bredaryds SOK 15 15

D16
1 Amanda Hansson Bredaryds SOK 17 20 20 57
2 Agnes Leo Bredaryds SOK 20 20 15 55
3 Jennie Johansson Bredaryds SOK 13 17 17 47
4 Emelie Ernér OK Reftele 13 17 15 45
5 Sara Kvarnsund Bredaryds SOK 15 15 13 13 43
6 Josefin Aronsson Bredaryds SOK 12 12

D14
1 Linnéa Andersson Bredaryds SOK 20 20 17 20 60
2 Lisa Elmblad OK Stigen 13 15 20 15 50
3 Malin Lilja OK Stigen 15 13 15 17 47
4 Julia Svensson Bredaryds SOK 17 17 34
5 Hedvig Siljedahl OK Stigen 12 13 25

D12
1 Amelia Skalberg Bredaryds SOK 17 20 13 20 57
2 Elisabeth Aronsson Bredaryds SOK 20 15 20 15 55
3 Moa Hansson Bredaryds SOK 13 17 17 47
4 Elsa Andersson Bredaryds SOK 13 17 15 13 45
5 Klara Elmblad OK Stigen 15 12 12 39

D10
1 Matilda Karlsson Bredaryds SOK 20 17 20 20 60
2 Julia Thuresson Burseryds IF 17 20 17 17 54
3 Elin Gunnarsson OK Reftele 15 15 15 15 45

H17-20
1 Viktor Hermansson OK Stigen 20 20 20 60
2 Tobias Edström OK Gisle 15 17 15 20 52
3 Jörgen Magnusson OK Reftele 13 17 12 42
4 Tore Mårtensson OK Vivill 8 11 17 36
5 Daniel Svensson Burseryds IF 12 15 27
6 Viktor Westin Bredaryds SOK 11 13 24
7 Rasmus Pettersson Burseryds IF 10 13 23
8 Linus Sandberg Bredaryds SOK 9 13 22
9 Joakim Magnusson OK Reftele 17 17
10 Anton Halldin OK Vivill 15 15
11 Hampus Håkansson OK Vivill 12 12

D17-20
1 Lina Sandström OK Stigen 20 20 20 20 60
2 Elin Thuresson Burseryds IF 17 15 13 45
3 Isabell Josefsson OK Reftele 17 11 15 43
4 Emilia Johansson OK Gisle 15 15 10 40
5 Sara Johansson Bredaryds SOK 17 17 34
6 Lisa Sandström OK Stigen 13 13
7 Anna Almgren OK Stigen 12 12

Skapad av Poängberäkning för Nissadals Ungdomscup, beta version
© Göran Klemming 2007