Resultat Ungdomscupen 2010
Resultat: E1E2E3E4
Sträcktider: E1E2E3E4

Poäng - klubbtävlingen

Etapp 1 Etapp 2 Etapp 3 Etapp 4 Totalt
Bredaryds SOK 223 249 200 186 858
OK Reftele 94 90 85 120 389
Burseryds IF 93 86 83 98 360
OK Stigen 72 63 79 81 295
OK Vivill 53 53 62 37 205
Anderstorps OK 39 45 36 25 145
OK Gisle 17 18 35

Klasserna HD17-20 är inte inräknade i klubbtävlingen.

Poäng - individuellt

Etapp 1 Etapp 2 Etapp 3 Etapp 4 Totalt

H16
1 Henrik Andersson Bredaryds SOK 20 20 40
2 Tobias Johansson OK Gisle 17 17 34

H14
1 Andreas Petersson Burseryds IF 20 20 20 20 60
2 Daniel Johansson Bredaryds SOK 17 17 17 51
3 Tobias Gustavsson OK Reftele 15 17 15 15 47
4 Pontus Skogastierna Anderstorps OK 13 15 13 41

H12
1 Filip Trofast Bredaryds SOK 20 20 20 20 60
2 Gabriel Pettersson Burseryds IF 17 11 13 17 47
2 Carl Persson Burseryds IF 13 17 17 12 47
4 David Johansson Bredaryds SOK 15 15 13 43
4 Johan Gustavsson OK Reftele 15 13 15 43
6 Carl Johansson Bredaryds SOK 12 12

H10
1 Hugo Johansson OK Reftele 17 20 20 20 60
2 Axel Elmblad OK Stigen 20 17 17 17 54

D16
1 Lisa Elmblad OK Stigen 15 15 20 20 55
2 Malin Lilja OK Stigen 13 13 17 17 47
3 Amanda Hansson Bredaryds SOK 20 20 40
4 Agnes Leo Bredaryds SOK 17 17 34

D14
1 Linnéa Andersson Bredaryds SOK 20 20 17 20 60
2 Julia Svensson Bredaryds SOK 17 20 17 54
3 Elisabeth Aronsson Bredaryds SOK 15 15
3 Elin Johansson OK Reftele 15 15

D12
1 Elsa Andersson Bredaryds SOK 17 20 20 17 57
2 Moa Hansson Bredaryds SOK 15 17 20 52
2 Amelia Skalberg Bredaryds SOK 20 17 15 13 52
4 Klara Elmblad OK Stigen 13 9 13 15 41
5 Matilda Karlsson Bredaryds SOK 15 12 12 12 39
6 Elise Josefsson Anderstorps OK 10 13 11 9 34
7 Sofie Josefsson Anderstorps OK 12 10 7 11 33
8 Maria Helmius OK Reftele 11 11 6 10 32
9 Vilma Johansson OK Stigen 8 6 8 8 24
10 Elin Gunnarsson OK Reftele 5 9 7 21
11 Kajsa Isidorsson OK Vivill 9 4 6 19
12 Olivia Lönkvist OK Vivill 7 10 17
13 Alma Mathlin Bredaryds SOK 8 8

D10
1 Julia Thuresson Burseryds IF 20 20 20 20 60
2 Fanny Skogsfors OK Reftele 17 5 15 17 49
3 Linnea Skalberg Bredaryds SOK 12 17 17 7 46
4 Saga Leo Bredaryds SOK 15 15 13 43
5 Annie Claesson OK Reftele 13 11 11 12 36
5 Clara Samuelsson OK Vivill 6 13 13 10 36
7 Anna Hagstrand Burseryds IF 8 7 9 15 32
8 Elsa Karlsson Bredaryds SOK 12 10 8 30
9 Viola Hansson Burseryds IF 10 8 11 29
10 Vendela Lönkvist OK Vivill 11 10 7 28
11 Linn Pettersson OK Vivill 9 9 6 9 27
12 Kajsa Ward OK Vivill 7 8 6 21
13 Sara Erlandsson OK Vivill 6 12 18
14 Emelie Möller OK Vivill 5 5

H17-20
1 Tobias Edström OK Gisle 20 17 17 15 54
2 Jörgen Magnusson OK Reftele 20 20 13 53
3 Viktor Westin Bredaryds SOK 17 15 15 17 49
4 Jakob Andersson Bredaryds SOK 20 20

D17-20
1 Emilia Johansson OK Gisle 15 15 15 20 50
2 Sara Johansson Bredaryds SOK 20 20 40
3 Jennie Johansson Bredaryds SOK 20 17 37
4 Isabell Josefsson OK Reftele 17 17 34

Skapad av Poängberäkning för Nissadals Ungdomscup, beta version
© Göran Klemming 2007