Resultat Ungdomscupen 2011
Resultat: E1E2E3E4
Sträcktider: E1E2E3E4

Poäng - klubbtävlingen

Etapp 1  Etapp 2  Etapp 3  Etapp 4  Totalt
Bredaryds SOK 163 166 142 152 623
Anderstorps OK 31 29 46 68 174
Burseryds IF 39 34 35 34 142
OK Vivill 36 33 28 36 133
OK Reftele 31 38 30 25 124
OK Stigen 16 7 1 14 38
OK Gisle 2 1 1 1 5

Klasserna HD17-20 är inte inräknade i klubbtävlingen.

Poäng - individuellt

Etapp 1 Etapp 2 Etapp 3 Etapp 4 Totalt

H16
1 Andreas Petersson Burseryds IF 12 12 12 12 36
2 Daniel Johansson Bredaryds SOK 10 10 10 30
3 Tobias Gustavsson OK Reftele 8 10 18
4 Pontus Skogastierna Anderstorps OK 8 8

H14
1 Carl Persson Burseryds IF 12 12 24
2 Filip Johansson Anderstorps OK 10 10

H12
1 Filip Trofast Bredaryds SOK 12 12 12 36
2 Carl Johansson Bredaryds SOK 10 10 12 32

H10
1 Axel Elmblad Bredaryds SOK 12 8 12 12 36
2 Anton Gunnarsson Bredaryds SOK 8 12 8 10 30
2 Hugo Johansson OK Reftele 10 10 10 7 30
4 Marcus Petersson Bredaryds SOK 6 7 7 20
5 Gustav Classon OK Stigen 7 8 15

D16
1 Linnéa Andersson Bredaryds SOK 10 10 12 12 34
2 Lisa Elmblad Bredaryds SOK 8 12 10 8 30
2 Julia Svensson Bredaryds SOK 12 8 8 10 30

D14
1 Elsa Andersson Bredaryds SOK 10 10 10 12 32
2 Amelia Skalberg Bredaryds SOK 8 12 10 30
3 Moa Hansson Bredaryds SOK 12 8 8 28
4 Elisabeth Aronsson Bredaryds SOK 8 12 6 26
5 Klara Elmblad Bredaryds SOK 7 7 7 21
6 Vilma Johansson OK Stigen 7 6 5 18
7 Hanna Bolmgren Anderstorps OK 6 6

D12
1 Sofie Josefsson Anderstorps OK 12 8 12 10 34
2 Julia Thuresson Burseryds IF 10 12 10 3 32
3 Elise Josefsson Anderstorps OK 7 10 8 12 30
4 Fanny Skogsfors OK Reftele 5 7 2 6 18
5 Annie Claesson OK Reftele 8 5 1 1 14
5 Linn Petersson OK Vivill 6 3 5 2 14
7 Isabell Johansson Anderstorps OK 7 5 12
8 Elin Gunnarsson OK Reftele 3 8 11
9 Sara Erlandsson OK Vivill 3 6 1 10
9 Maja Södermark Anderstorps OK 6 4 10
11 Stina Pettersson OK Reftele 4 4 1 9
12 Olivia Lönkvist OK Vivill 1 7 8
13 Anna Hagstrand Burseryds IF 2 4 1 7
14 Kajsa Isidorsson OK Vivill 2 1 1 4

D10
1 Linnea Skalberg Bredaryds SOK 12 10 12 2 34
2 Diana Skogastierna Anderstorps OK 10 8 10 5 28
3 Clara Samuelsson OK Vivill 6 2 7 12 25
4 Hedvig Severinsson Bredaryds SOK 7 7 6 10 24
5 Saga Leo Bredaryds SOK 8 6 8 22
6 Ebba Davidsson Bredaryds SOK 3 1 8 7 18
7 Vendela Lönkvist OK Vivill 4 12 16
8 Kajsa Ward OK Vivill 5 1 3 4 12
8 Hanna Stavås Bredaryds SOK 1 5 6 12
10 Isabell Isidorsson OK Vivill 1 4 4 9
10 Klara Hagstrand Burseryds IF 1 5 3 9
12 Elsa Karlsson Bredaryds SOK 2 3 5
13 Klara Trofast Bredaryds SOK 2 2
14 Maja Claesson Bredaryds SOK 1 1

H17-20
1 Jakob Andersson Bredaryds SOK 12 12 12 36
2 Jörgen Magnusson OK Reftele 10 10 20
3 Viktor Westin Bredaryds SOK 8 8 16
4 Tobias Edström OK Gisle 12 12
5 Tore Mårtenson OK Vivill 10 10

D17-20
1 Isabell Josefsson OK Reftele 10 10 20
2 Agnes Leo Bredaryds SOK 12 12
2 Amanda Hansson Bredaryds SOK 12 12
2 Jennie Johansson Bredaryds SOK 12 12

Skapad av Poängberäkning för Nissadals Ungdomscup, beta version
© Göran Klemming 2007