Resultat Ungdomscupen 2019

Etapp 1, 2019-05-02

H164700 meter6 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Filip BrolingBredaryds SOK33:39
2Linus BägebyOK Vivill43:01
3Albin SamuelssonOK Vivill48:24
4Isak HenningssonOK Gisle57:41
5Anton JosefssonOK Gisle64:02
6Felix JohanssonOK Reftele64:16
H143800 meter9 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Victor HörnquistAnderstorps OK27:16
2Isak JohanssonOK Gisle32:22
3Elias ThunbergOK Vivill32:25
4Hjalmar FolkestadAnderstorps OK34:44
5Malcolm SvenssonAnderstorps OK46:56
6Oskar Andrén SkoglundOK Vivill49:44
7August GrahnBredaryds SOK59:29
8Felix OhrgrenAnderstorps OK68:26
9Oskar WardOK Vivill86:47
H122100 meter4 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Elias SamuelssonOK Vivill19:01
2Arvid JosefssonOK Vivill20:44
3Gustav LindqvistOK Gisle24:47
4Charlie EmterbyOK Vivill41:33
H101900 meter4 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Hjalmar HörnquistAnderstorps OK15:04
2Mio HammöBredaryds SOK17:56
3Algot NordlundOK Vivill24:22
4Sixten ThunbergOK Vivill33:13
D164700 meter5 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Tuva NylundBredaryds SOK44:40
2Emma IsidorssonOK Vivill61:19
3Asta TörnkvistAnderstorps OK65:10
4Elsa LarssonBurseryds IF65:23
5Elva KarlssonOK Stigen80:53
D143800 meter2 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Elin JohanssonBurseryds IF54:53
2Ida JosefssonOK Gisle76:00
D122100 meter5 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Vera FolkestadAnderstorps OK18:14
2Kajsa LarssonBurseryds IF22:45
3Elma FribergOK Vivill27:50
4Maja JohanssonOK Reftele31:25
5Ella HagstrandBurseryds IF32:57
D101900 meter6 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Elsa BråhnBurseryds IF21:43
2Astrid TreptowAnderstorps OK24:22
3Gry EmterbyOK Vivill26:09
4Emma SvenssonOK Vivill31:36
5Moa JohanssonOK Gisle35:22
6Cajsa LindqvistOK Gisle41:14
U32100 meter5 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1agnes anderssonAnderstorps OK30:46
2Alice MalmborgBurseryds IF33:02
3Alice HakkarainenOK Vivill34:30
4Christoffer SvenssonOK Vivill37:58
4Jonathan SköldOK Vivill37:58
U22000 meter30 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Nils AnderssonOK Stigen16:46
2Filip SjögrenAnderstorps OK19:06
3Edwin SpjutBurseryds IF19:07
4Stina NilssonBredaryds SOK21:35
5John MikaelssonBurseryds IF22:55
6Linnéa SjögrenAnderstorps OK26:05
7Arvid TreptowAnderstorps OK26:09
8Alfred LarssonOK Gisle26:10
9Astrid GrahnBredaryds SOK26:18
10Ellen NordlundOK Vivill26:57
11Ella BrunnsgårdOK Reftele27:28
12Elof TreptowAnderstorps OK28:08
13Folke HammöBredaryds SOK29:30
14Agnes SigfridssonBurseryds IF30:31
15Edith BrolingBredaryds SOK30:40
16Elias NylanderBredaryds SOK30:45
17Thea NilssonOK Vivill30:56
18Linnea BurrowsBurseryds IF31:19
19Livia ThelinOK Vivill33:07
20Emma JohanssonOK Gisle33:39
21Ylva SöderhjelmOK Stigen37:27
22Ellie EnglundOK Stigen37:44
23Nelly SjöblomOK Vivill44:00
24Oskar SköldOK Vivill45:14
25Saga EnglundOK Gisle54:08
26Tuva-Li HenrikssonOK Vivill54:15
27Ellie ErikssonOK Vivill54:20
28Dagny EdvardssonOK Vivill54:29
29Minna OguniOK Vivill54:39
30Emmy BrännbertOK Gisle77:19
Inskolning1500 meter41 anmälda
PlacNamnFöreningTid
Annie NordlundOK VivillGodk.
August HolmbergBurseryds IFGodk.
Britta MalmborgBurseryds IFGodk.
Caspian StavenrotOK VivillGodk.
Eddie AnderssonOK VivillGodk.
Elliot KarlssonOK VivillGodk.
Elsa MalmAnderstorps OKGodk.
Emelie SköldOK VivillGodk.
Emmie SjöstrandAnderstorps OKGodk.
Fanny MikaelssonBurseryds IFGodk.
Frederik BurrowsBurseryds IFGodk.
Fridolf SvenssonBredaryds SOKGodk.
Hedda PerssonOK VivillGodk.
Isa LarssonBurseryds IFGodk.
Jennifer LjunggrenAnderstorps OKGodk.
Johanna HörnquistAnderstorps OKGodk.
Klara BråhnBurseryds IFGodk.
Lukas ErikssonOK VivillGodk.
Maja NylundBredaryds SOKGodk.
Malte JosefssonBurseryds IFGodk.
Milton FribergOK VivillGodk.
Nils PeterssonAnderstorps OKGodk.
Nova HiljemarkAnderstorps OKGodk.
Otto AxelssonBurseryds IFGodk.
Saga SköldOK VivillGodk.
Selma MikaelssonBurseryds IFGodk.
Sigfrid SvenssonBredaryds SOKGodk.
Stella StrömAnderstorps OKGodk.
Stina MalmborgBurseryds IFGodk.
Svante NilssonBredaryds SOKGodk.
Vilda EnglundOK GisleGodk.
Wilhelm HolmbergBurseryds IFGodk.
Wille EnocssonBurseryds IFGodk.
Stina AxelssonBurseryds IFFelstämplat
Ally BrodénBredaryds SOKEj start
Alva SigfridssonBurseryds IFEj start
Billy Pettersson SköldOK GisleEj start
Ellen ForsbergBredaryds SOKEj start
Gustav AlmAnderstorps OKEj start
Lukas HammarsandAnderstorps OKEj start
Signe JosefssonAnderstorps OKEj start