Resultat Ungdomscupen 2022

Etapp 1, 2022-05-05

H164700 meter7 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Hjalmar FolkestadBredaryds SOK39:57
2Elias SamuelssonOK Vivill46:48
3August GrahnBredaryds SOK47:49
4Oskar Andrén SkoglundOK Vivill52:10
5Charlie EmterbyOK Vivill69:15
Henning SöderhjelmOK StigenEj start
Arvid JosefssonOK VivillUtgått
H143720 meter7 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Casper SchultzOK Gisle46:12
2Albin ThunbergOK Vivill50:23
3Algot NordlundOK Vivill51:09
4Mio HammöBredaryds SOK77:41
Hjalmar HörnquistAnderstorps OKEj start
Lukas AnderssonOK StigenEj start
Fredric FogelströmOK GisleUtgått
H122390 meter4 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Salomon BjuvensjöBredaryds SOK20:12
2Karl FälthBredaryds SOK24:35
3Viktor ForsbergBredaryds SOK41:32
Filip SjögrenAnderstorps OKEj start
H102000 meter5 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Elof TreptowAnderstorps OK14:38
2Arvid TreptowAnderstorps OK14:48
3Sixten ThunbergOK Vivill20:46
4Ture GustafssonBredaryds SOK34:51
Svante NilssonBredaryds SOKEj start
D164390 meter5 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Edit TreptowAnderstorps OK53:13
2Agnes AnderssonAnderstorps OK64:20
3Ella AnderssonAnderstorps OK85:32
Ella HagstrandBurseryds IFEj start
Lova NydénBredaryds SOKEj start
D143720 meter7 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Vera FolkestadAnderstorps OK37:58
2Jennifer LjunggrenAnderstorps OK76:12
3Emmy BrännbertOK Gisle98:10
4Emma JohanssonOK Gisle102:0
Klara NydénBredaryds SOKEj start
Ylva SöderhjelmOK StigenEj start
Alice MalmborgBurseryds IFUtgått
D122390 meter15 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Astrid TreptowAnderstorps OK21:17
2Stina NilssonBredaryds SOK25:27
3Gry EmterbyOK Vivill29:10
4Tuva-Li HenrikssonOK Vivill30:17
5Ellie ErikssonOK Vivill34:35
6Moa JohanssonOK Gisle35:03
7Lovisa StavenrotOK Vivill35:47
8Bianca JacobssonOK Vivill38:21
9Ellen NordlundOK Vivill39:22
10Tyra LarssonOK Reftele42:14
11Elsa MartinssonOK Vivill42:46
12Mollie SchultzOK Gisle47:00
Magdalena MirzacBredaryds SOKEj start
Hilda AnderssonOK StigenEj start
Astrid GrahnBredaryds SOKEj start
D102000 meter6 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Maja NylundBredaryds SOK15:05
2Nova HiljemarkAnderstorps OK16:44
3Astrid NilssonBredaryds SOK17:04
4Malwa HjelmbergBredaryds SOK18:45
5Johanna HörnquistAnderstorps OK20:57
6Clara FälthBredaryds SOK44:15
Inskolning1570 meter16 anmälda
PlacNamnFöreningTid
Alea HiljemarkAnderstorps OKGodk.
Arvid KlassonOK RefteleGodk.
Arvid LüddeckensAnderstorps OKGodk.
Edith NilssonBredaryds SOKGodk.
Emil JohanssonOK GisleGodk.
Greta LiljedahlOK RefteleGodk.
Hilda KlassonOK RefteleGodk.
Kajsa ErikssonOK VivillGodk.
Ludwig MagnussonOK RefteleGodk.
Melwin MagnussonOK RefteleGodk.
Ove BrännbertOK GisleGodk.
Stina OlssonOK VivillGodk.
Annie NordlundOK VivillGodk.
Lykke HenrikssonOK VivillEj start
Axel LüddeckensAnderstorps OKEj start
Tess CarriganBredaryds SOKEj start
Mycket lätt 2 km2000 meter6 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Lukas ErikssonOK Vivill22:45
2Klara JohanssonBredaryds SOK25:24
Alexander CarriganBredaryds SOKEj start
Amanda SvärmOK GisleEj start
Malte AnderssonOK StigenEj start
Tage AnderssonOK StigenEj start
Lätt 2,5 km2690 meter5 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Mindy Melin PetersenAnderstorps OK59:05
2Amanda LjunggrenAnderstorps OK77:36
Maja JohanssonOK RefteleEj start
Saga EnglundOK GisleEj start
Sigrid AnderssonOK RefteleEj start