Resultat Ungdomscupen 2007
Resultat: E1E2E3E4
Sträcktider: E1E2E3E4

Poäng - klubbtävlingen

Etapp 1 Etapp 2 Etapp 3 Etapp 4 Totalt
Bredaryds SOK 319 318 365 326 1328
Burseryds IF 81 115 103 92 391
OK Stigen 70 93 93 113 369
OK Reftele 66 90 70 76 302
OK Gisle 67 62 51 66 246
OK Vivill 86 43 44 40 213
Anderstorps OK 2 2 4

Klasserna HD17-20 är inte inräknade i klubbtävlingen.

Poäng - individuellt

Etapp 1 Etapp 2 Etapp 3 Etapp 4 Totalt

H16
1 Jakob Andersson Bredaryds SOK 20 20 20 60
2 Daniel Svensson Burseryds IF 17 17 20 54
3 Rasmus Pettersson Burseryds IF 17 15 12 20 52
4 Tobias Edström OK Gisle 15 11 15 11 41
4 Alexander Bengtsson Bredaryds SOK 13 13 15 41
6 Jörgen Magnusson OK Reftele 11 12 8 12 35
7 Linus Sandberg Bredaryds SOK 13 8 11 10 34
8 Viktor Westin OK Reftele 10 10 13 33
9 Simon Rosén OK Vivill 12 9 9 30
10 Tore Mårtensson OK Vivill 10 7 9 26

H14
1 Henrik Andersson Bredaryds SOK 20 20 17 57
2 Sebastian Andersson OK Gisle 13 17 15 20 52
3 Jonatan Hansson Burseryds IF 12 13 20 45
3 Simon Vestlund Bredaryds SOK 15 15 12 15 45
5 Fredrik A Eriksson Bredaryds SOK 13 17 30
6 Martin Johansson OK Vivill 17 17

H12
1 Andreas Petersson Burseryds IF 20 20 20 20 60
2 Anton Domby OK Stigen 17 17 15 49
2 Tobias Johansson OK Gisle 17 15 13 17 49
4 Filip Lindström Bredaryds SOK 15 15 12 42
5 Filip Almgren OK Stigen 13 11 11 13 37
6 Simon Kvarnsund Bredaryds SOK 11 13 10 34
7 Henrik Helmius OK Reftele 8 12 10 11 33
8 Tobias Gustavsson OK Reftele 10 9 12 9 31
9 Jesper Jonsson OK Vivill 12 9 8 29
10 Markus Johansson OK Vivill 10 10 20

H10
1 Joel Andersson Bredaryds SOK 20 20 20 20 60

D16
1 Amanda Leo Bredaryds SOK 20 20 20 60
2 Elin Thuresson Burseryds IF 17 17 13 15 49
2 Sara Johansson Bredaryds SOK 15 17 17 49
4 Isabell Josefsson OK Reftele 15 20 11 12 47
5 Anna Almgren OK Stigen 11 12 13 36
6 Emilia Johansson OK Gisle 13 10 8 9 32
6 Marie Rasmussen Bredaryds SOK 12 10 10 32
8 Lisa Sandström OK Stigen 12 7 11 30
9 Pernilla Petersson Burseryds IF 13 15 28
10 Karin Emanuelsson Bredaryds SOK 9 8 17

D14
1 Agnes Leo Bredaryds SOK 20 20 15 20 60
2 Jennie Johansson Bredaryds SOK 15 17 17 15 49
2 Amanda Hansson Bredaryds SOK 12 20 17 49
4 Josefin Aronsson Bredaryds SOK 11 15 13 13 41
5 Ida Johansson Bredaryds SOK 17 12 9 38
6 Emelie Ernér OK Reftele 13 13 10 10 36
7 Emmy Thuresson Burseryds IF 10 11 12 33
8 Malin Arvidsson OK Vivill 8 11 11 30
9 Filippa Calmfors OK Stigen 7 8 12 27
9 Erika Thorsson OK Gisle 9 9 9 27
11 Sara Kvarnsund Bredaryds SOK 6 10 8 8 26

D12
1 Julia Svensson Bredaryds SOK 17 20 15 11 52
2 Linnea Andersson Bredaryds SOK 13 17 20 13 50
2 Malin Lilja OK Stigen 20 15 15 50
4 Hedvig Siljedal OK Stigen 12 11 17 20 49
5 Anna Rosén OK Vivill 15 13 13 12 41
5 Lisa Elmblad OK Stigen 12 12 17 41

D10
1 Elisabeth Aronsson Bredaryds SOK 20 20 20 20 60
2 Moa Hansson Bredaryds SOK 17 15 17 17 51
3 Elsa Andersson Bredaryds SOK 15 17 15 15 47

H17-20
1 Viktor Hermansson OK Stigen 20 17 17 54
2 Rasmus Leo Bredaryds SOK 20 20 40
3 Oskar Nilsson OK Stigen 9 15 12 12 39
4 Fredrik Johansson Bredaryds SOK 20 17 37
4 Mikael Mårtensson OK Vivill 11 13 13 37
6 Johan Badh OK Vivill 15 15 30
7 Joakim Magnusson OK Reftele 13 15 28
8 Anton Halldin OK Vivill 12 13 25
9 Kristoffer Thorsson OK Gisle 17 17
10 Joel Olsson OK Gisle 10 10

D17-20
1 Lina Sandström OK Stigen 20 20 20 20 60
2 Sara Hullfors OK Reftele 17 17 13 47
3 Ellen Albinsson Bredaryds SOK 17 17
4 Hanna Carlsson OK Stigen 15 15

Skapad av Poängberäkning för Nissadals Ungdomscup, beta version
© Göran Klemming 2007