Resultat Ungdomscupen 2019

Etapp 2, 2019-05-16

H163700 meter5 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Filip BrolingBredaryds SOK21:57
2Anton JosefssonOK Gisle27:53
3Linus BägebyOK Vivill30:44
4Isak HenningssonOK Gisle46:48
5Albin SamuelssonOK Vivill48:06
H143100 meter9 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Elias ThunbergOK Vivill18:52
2Victor HörnquistAnderstorps OK19:11
3Hjalmar FolkestadAnderstorps OK19:49
4Isak JohanssonOK Gisle22:51
5Oskar KarlssonBredaryds SOK25:10
6Malcolm SvenssonAnderstorps OK31:42
7Felix OhrgrenAnderstorps OK43:04
8August GrahnBredaryds SOK44:59
9Oskar WardOK Vivill46:30
H122400 meter4 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Arvid JosefssonOK Vivill20:16
2Gustav LindqvistOK Gisle22:33
3Elias SamuelssonOK Vivill23:49
4Charlie EmterbyOK Vivill33:21
H102100 meter4 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Hjalmar HörnquistAnderstorps OK18:56
2Mio HammöBredaryds SOK22:54
3Algot NordlundOK Vivill30:45
4Sixten ThunbergOK Vivill75:28
D163700 meter5 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Stina AnderssonAnderstorps OK24:50
2Emma IsidorssonOK Vivill39:21
3Elsa LarssonBurseryds IF42:31
4Asta TörnkvistAnderstorps OK47:37
5Ellen JohanssonBurseryds IF53:59
D143100 meter4 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Lea FribergOK Vivill25:23
2Elin JohanssonBurseryds IF37:07
3Ida JosefssonOK Gisle39:57
4agnes anderssonAnderstorps OK52:59
D122400 meter5 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Vera FolkestadAnderstorps OK21:56
2Elma FribergOK Vivill28:35
3Kajsa LarssonBurseryds IF28:47
4Maja JohanssonOK Reftele31:42
5Ella HagstrandBurseryds IF32:51
D102100 meter4 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Lovisa StavenrotOK Vivill26:47
2Elsa BråhnBurseryds IF30:08
3Moa JohanssonOK Gisle33:05
4Gry EmterbyOK Vivill38:32
U32600 meter5 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Christoffer SvenssonOK Vivill46:16
2Jonathan SköldOK Vivill46:27
3Alice MalmborgBurseryds IF52:04
4Elvira EdvardssonOK Vivill52:24
5Emilia BurrowsBurseryds IF57:40
U22400 meter24 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Stina NilssonBredaryds SOK28:24
2Edith BrolingBredaryds SOK28:29
3Konrad Pettersson SköldOK Gisle30:04
4John MikaelssonBurseryds IF30:45
5Astrid GrahnBredaryds SOK32:04
6Filip SjögrenAnderstorps OK33:06
7Edwin SpjutBurseryds IF33:18
8Agnes SigfridssonBurseryds IF33:39
9Alfred LarssonOK Gisle35:47
10Lucas StrömbladBredaryds SOK36:12
11Cornelia KiehnOK Reftele39:13
11Ella BrunnsgårdOK Reftele39:13
11Tyra LarssonOK Reftele39:13
14Linnea BurrowsBurseryds IF39:35
15Linnéa SjögrenAnderstorps OK42:00
16Ella AnderssonAnderstorps OK42:06
17Niklas Costa SegerstråleOK Reftele42:29
18Elof TreptowAnderstorps OK44:07
19Svea HåkanssonAnderstorps OK49:42
20Ellen NordlundOK Vivill53:26
21Ellie ErikssonOK Vivill53:48
22Ellie EnglundOK Stigen53:57
23Emmy BrännbertOK Gisle54:05
24Emma JohanssonOK Gisle60:24
Inskolning2100 meter44 anmälda
PlacNamnFöreningTid
Annie NordlundOK VivillGodk.
Astrid BråhnBurseryds IFGodk.
Astrid NilssonBredaryds SOKGodk.
August HolmbergBurseryds IFGodk.
Britta MalmborgBurseryds IFGodk.
Caspian StavenrotOK VivillGodk.
Elsa MalmAnderstorps OKGodk.
Fanny MikaelssonBurseryds IFGodk.
Frederik BurrowsBurseryds IFGodk.
Fridolf SvenssonBredaryds SOKGodk.
Isa LarssonBurseryds IFGodk.
Isac GunnarssonBredaryds SOKGodk.
Jennifer LjunggrenAnderstorps OKGodk.
Johanna HörnquistAnderstorps OKGodk.
Klara BråhnBurseryds IFGodk.
Lukas ErikssonOK VivillGodk.
Maja NylundBredaryds SOKGodk.
Malte JosefssonBurseryds IFGodk.
Milton FribergOK VivillGodk.
Nils PeterssonAnderstorps OKGodk.
Nova HiljemarkAnderstorps OKGodk.
Otto AxelssonBurseryds IFGodk.
Selma MikaelssonBurseryds IFGodk.
Sigfrid SvenssonBredaryds SOKGodk.
Stella StrömAnderstorps OKGodk.
Stina AxelssonBurseryds IFGodk.
Stina MalmborgBurseryds IFGodk.
Svante NilssonBredaryds SOKGodk.
Vilda EnglundOK GisleGodk.
Wilhelm HolmbergBurseryds IFGodk.
Wille EnocssonBurseryds IFGodk.
Wilton KiehnOK RefteleGodk.
Ally BrodénBredaryds SOKEj start
Billy Pettersson SköldOK GisleEj start
Eddie AnderssonOK VivillEj start
Ellen ForsbergBredaryds SOKEj start
Elliot KarlssonOK VivillEj start
Emelie SköldOK VivillEj start
Emmie SjöstrandAnderstorps OKEj start
Gustav AlmAnderstorps OKEj start
Hedda PerssonOK VivillEj start
Lukas HammarsandAnderstorps OKEj start
Saga SköldOK VivillEj start
Signe JosefssonAnderstorps OKEj start