Resultat Ungdomscupen 2019

Etapp 3, 2019-08-22

H163920 meter6 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Filip BrolingBredaryds SOK28:03
2Linus BägebyOK Vivill31:52
3Albin SamuelssonOK Vivill37:11
4Anton JosefssonOK Gisle38:17
5Isak HenningssonOK Gisle47:32
6Felix JohanssonOK Reftele50:41
H143420 meter10 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Elias ThunbergOK Vivill19:51
2Victor HörnquistAnderstorps OK22:03
3Isak JohanssonOK Gisle24:54
4Hjalmar FolkestadAnderstorps OK24:56
5Malcolm SvenssonAnderstorps OK29:53
6Oskar Andrén SkoglundOK Vivill35:37
7Oskar KarlssonBredaryds SOK36:15
8August GrahnBredaryds SOK38:24
9Oskar WardOK Vivill47:16
10Felix OhrgrenAnderstorps OK53:23
H122300 meter8 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Elias SamuelssonOK Vivill14:41
2Arvid JosefssonOK Vivill17:16
3Gustav LindqvistOK Gisle17:57
4Alvin LönkvistOK Vivill23:52
5Charlie EmterbyOK Vivill25:51
6Christoffer SvenssonOK Vivill28:07
7Albin ThunbergOK Vivill28:41
8Henning SöderhjelmOK Stigen30:11
H101930 meter3 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Hjalmar HörnquistAnderstorps OK14:26
2Algot NordlundOK Vivill16:31
3Mio HammöBredaryds SOK17:36
D163920 meter5 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Stina AnderssonAnderstorps OK30:46
2Emma IsidorssonOK Vivill46:19
3Ellen JohanssonBurseryds IF47:40
4Asta TörnkvistAnderstorps OK49:34
5Elsa LarssonBurseryds IF81:37
D143420 meter3 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Lea FribergOK Vivill30:05
2Ida JosefssonOK Gisle38:02
3agnes anderssonAnderstorps OK62:23
D122300 meter6 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Vera FolkestadAnderstorps OK16:42
2Edit TreptowAnderstorps OK18:18
3Kajsa LarssonBurseryds IF18:59
4Maja JohanssonOK Reftele24:22
5Elma FribergOK Vivill25:28
6Ella HagstrandBurseryds IF25:33
D101930 meter7 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Lovisa StavenrotOK Vivill17:14
2Astrid TreptowAnderstorps OK18:10
3Elsa BråhnBurseryds IF19:19
4Gry EmterbyOK Vivill22:20
5Cajsa LindqvistOK Gisle22:56
6Emma SvenssonOK Vivill25:32
7Moa JohanssonOK Gisle27:30
U32300 meter5 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1John MikaelssonBurseryds IF16:30
2Alice HakkarainenOK Vivill28:12
3Emilia BurrowsBurseryds IF28:37
4Alice MalmborgBurseryds IF29:05
5Elvira EdvardssonOK Vivill33:18
U21930 meter35 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Edwin SpjutBurseryds IF12:59
2Oskar LindqvistOK Gisle14:47
3Nils AnderssonOK Stigen16:00
4Elof TreptowAnderstorps OK16:45
5Konrad Pettersson SköldOK Gisle16:57
6Stina MalmborgBurseryds IF17:23
7Edith BrolingBredaryds SOK18:06
8Arvid TreptowAnderstorps OK18:15
9Alfred LarssonOK Gisle18:34
10Edith BardOK Reftele18:44
11Ella BrunnsgårdOK Reftele18:45
12Ellen NordlundOK Vivill19:33
13Agnes SigfridssonBurseryds IF20:20
14Linnea BurrowsBurseryds IF21:24
15Wilhelm HolmbergBurseryds IF21:39
16Ylva SöderhjelmOK Stigen22:12
17Fanny MikaelssonBurseryds IF22:41
18Stina NilssonBredaryds SOK23:09
19Astrid GrahnBredaryds SOK23:10
20Ella AnderssonAnderstorps OK24:05
21Selma MikaelssonBurseryds IF24:12
22Emma-Karin Carlborg LarssonOK Reftele24:38
22Tyra LarssonOK Reftele24:38
24Judith HakkarainenOK Vivill24:51
25Cornelia KiehnOK Reftele25:31
26Emmy BrännbertOK Gisle26:46
27Emma JohanssonOK Gisle27:07
28Lucas StrömbladBredaryds SOK27:32
29Ella LindstrandOK Vivill30:54
30Maia DalströmOK Vivill31:00
31Thea NilssonOK Vivill31:02
32Ellie ErikssonOK Vivill32:08
32Tuva-Li HenrikssonOK Vivill32:08
34Niklas Costa SegerstråleOK Reftele33:24
35Dagny EdvardssonOK Vivill37:53
Inskolning1740 meter41 anmälda
PlacNamnFöreningTid
Annie NordlundOK VivillGodk.
Astrid BråhnBurseryds IFGodk.
August HolmbergBurseryds IFGodk.
Billy Pettersson SköldOK GisleGodk.
Britta MalmborgBurseryds IFGodk.
Caspian StavenrotOK VivillGodk.
Elsa MalmAnderstorps OKGodk.
Erik LarssonOK RefteleGodk.
Frederik BurrowsBurseryds IFGodk.
Isa LarssonBurseryds IFGodk.
Jennifer LjunggrenAnderstorps OKGodk.
Johanna HörnquistAnderstorps OKGodk.
Klara BråhnBurseryds IFGodk.
Lukas ErikssonOK VivillGodk.
Maja NylundBredaryds SOKGodk.
Malte JosefssonBurseryds IFGodk.
Milton FribergOK VivillGodk.
Otto AxelssonBurseryds IFGodk.
Signe JosefssonAnderstorps OKGodk.
Stina AxelssonBurseryds IFGodk.
Svante NilssonBredaryds SOKGodk.
Vilda EnglundOK GisleGodk.
Wille EnocssonBurseryds IFGodk.
Ally BrodénBredaryds SOKEj start
Astrid NilssonBredaryds SOKEj start
Eddie AnderssonOK VivillEj start
Ellen ForsbergBredaryds SOKEj start
Elliot KarlssonOK VivillEj start
Emelie SköldOK VivillEj start
Emmie SjöstrandAnderstorps OKEj start
Fridolf SvenssonBredaryds SOKEj start
Gustav AlmAnderstorps OKEj start
Hedda PerssonOK VivillEj start
Isac GunnarssonBredaryds SOKEj start
Lukas HammarsandAnderstorps OKEj start
Nils PeterssonAnderstorps OKEj start
Nova HiljemarkAnderstorps OKEj start
Saga SköldOK VivillEj start
Sigfrid SvenssonBredaryds SOKEj start
Stella StrömAnderstorps OKEj start
Wilton KiehnOK RefteleEj start