Resultat Ungdomscupen 2019

Etapp 4, 2019-08-29

H163070 meter6 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Filip BrolingBredaryds SOK17:48
2Linus BägebyOK Vivill19:09
3Isak HenningssonOK Gisle20:14
4Anton JosefssonOK Gisle22:25
5Felix JohanssonOK Reftele23:03
6Albin SamuelssonOK Vivill44:45
H142680 meter9 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Victor HörnquistAnderstorps OK13:48
2Elias ThunbergOK Vivill14:06
3Hjalmar FolkestadAnderstorps OK15:29
4Malcolm SvenssonAnderstorps OK17:20
5Isak JohanssonOK Gisle18:33
6Oskar KarlssonBredaryds SOK19:56
7August GrahnBredaryds SOK23:04
8Felix OhrgrenAnderstorps OK25:49
9Oskar WardOK Vivill36:41
H122180 meter7 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Arvid JosefssonOK Vivill14:14
2Elias SamuelssonOK Vivill14:40
3Charlie EmterbyOK Vivill20:29
4Albin ThunbergOK Vivill21:05
5Gustav LindqvistOK Gisle21:11
6Henning SöderhjelmOK Stigen23:56
7Christoffer SvenssonOK Vivill27:19
H101730 meter4 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Algot NordlundOK Vivill13:20
2Hjalmar HörnquistAnderstorps OK13:25
3Sixten ThunbergOK Vivill16:24
4Mio HammöBredaryds SOK16:34
D163070 meter6 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Stina AnderssonAnderstorps OK18:54
2Tuva NylundBredaryds SOK19:27
3Asta TörnkvistAnderstorps OK21:15
4Ellen JohanssonBurseryds IF25:05
5Elsa LarssonBurseryds IF25:16
6Emma IsidorssonOK Vivill26:30
D142680 meter3 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Lea FribergOK Vivill19:43
2Elin JohanssonBurseryds IF23:10
3agnes anderssonAnderstorps OK25:57
D122180 meter5 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Kajsa LarssonBurseryds IF16:09
2Vera FolkestadAnderstorps OK16:16
3Elma FribergOK Vivill19:09
4Maja JohanssonOK Reftele21:13
5Ella HagstrandBurseryds IF31:18
D101730 meter6 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Astrid TreptowAnderstorps OK14:02
2Gry EmterbyOK Vivill15:06
3Cajsa LindqvistOK Gisle16:00
4Elsa BråhnBurseryds IF17:03
5Lovisa StavenrotOK Vivill17:24
6Emma SvenssonOK Vivill23:28
U32180 meter7 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1John MikaelssonBurseryds IF16:54
2Edwin SpjutBurseryds IF17:14
3Alice HakkarainenOK Vivill20:23
4Nils AnderssonOK Stigen23:20
5Alice MalmborgBurseryds IF24:56
6Lova NydénBredaryds SOK25:28
7Elvira EdvardssonOK Vivill26:34
U21730 meter28 anmälda
PlacNamnFöreningTid
1Konrad Pettersson SköldOK Gisle13:52
2Elof TreptowAnderstorps OK13:59
3Arvid TreptowAnderstorps OK16:47
4Filip SjögrenAnderstorps OK16:52
5Lucas StrömbladBredaryds SOK16:57
6Astrid GrahnBredaryds SOK17:06
6Stina NilssonBredaryds SOK17:06
8Fanny MikaelssonBurseryds IF17:51
9Wille EnocssonBurseryds IF18:14
10Tyra LarssonOK Reftele18:46
11Folke HammöBredaryds SOK19:20
12Linnéa SjögrenAnderstorps OK20:05
13Ella AnderssonAnderstorps OK20:09
14Ylva SöderhjelmOK Stigen22:32
15Wilhelm HolmbergBurseryds IF22:45
16Emma-Karin Carlborg LarssonOK Reftele23:25
17Cornelia KiehnOK Reftele23:46
18Selma MikaelssonBurseryds IF23:55
19Ellen NordlundOK Vivill25:01
19Judith HakkarainenOK Vivill25:01
21Alfred LarssonOK Gisle26:14
22Dagny EdvardssonOK Vivill26:26
23Emma JohanssonOK Gisle27:04
24Agnes Costa BrunnsgårdOK Reftele29:05
25Niklas Costa SegerstråleOK Reftele29:08
26Thea NilssonOK Vivill29:49
27Tuva-Li HenrikssonOK Vivill42:58
28Ellie ErikssonOK Vivill43:19
Inskolning1710 meter41 anmälda
PlacNamnFöreningTid
Annie NordlundOK VivillGodk.
Astrid BråhnBurseryds IFGodk.
August HolmbergBurseryds IFGodk.
Billy Pettersson SköldOK GisleGodk.
Britta MalmborgBurseryds IFGodk.
Caspian StavenrotOK VivillGodk.
Elsa MalmAnderstorps OKGodk.
Emmie SjöstrandAnderstorps OKGodk.
Fridolf SvenssonBredaryds SOKGodk.
Isa LarssonBurseryds IFGodk.
Isac GunnarssonBredaryds SOKGodk.
Jennifer LjunggrenAnderstorps OKGodk.
Johanna HörnquistAnderstorps OKGodk.
Klara BråhnBurseryds IFGodk.
Lukas ErikssonOK VivillGodk.
Lukas HammarsandAnderstorps OKGodk.
Maja NylundBredaryds SOKGodk.
Malte JosefssonBurseryds IFGodk.
Milton FribergOK VivillGodk.
Otto AxelssonBurseryds IFGodk.
Sigfrid SvenssonBredaryds SOKGodk.
Stina AxelssonBurseryds IFGodk.
Svante NilssonBredaryds SOKGodk.
Vilda EnglundOK GisleGodk.
Vincent DavidssonAnderstorps OKGodk.
Ally BrodénBredaryds SOKEj start
Astrid NilssonBredaryds SOKEj start
Eddie AnderssonOK VivillEj start
Ellen ForsbergBredaryds SOKEj start
Elliot KarlssonOK VivillEj start
Emelie SköldOK VivillEj start
Erik LarssonOK RefteleEj start
Frederik BurrowsBurseryds IFEj start
Gustav AlmAnderstorps OKEj start
Hedda PerssonOK VivillEj start
Nils PeterssonAnderstorps OKEj start
Nova HiljemarkAnderstorps OKEj start
Saga SköldOK VivillEj start
Signe JosefssonAnderstorps OKEj start
Stella StrömAnderstorps OKEj start
Wilton KiehnOK RefteleEj start